مکمل

راهنمای خرید مکمل اصلی(تشخیص مکمل بدن سازی)

۱- اغلب مکملهایی که تاریخ انقضای آن‌ها با جوهر قرمز چاپ شده احتمال تقلبی بودن بیشتری دارند .

۲- پودرمکمل ها باید یکدست و یکرنگ باشد .(البته برخی مکمل‌های اصل دارای دانه‌های رنگی هستند مثلا یک پودر شکلاتی دارای دانه‌های سفید رنگ هم هست.)

۳- وجود دانه‌های رنگی در بین پودر نشانه تقلبی بودن است .

۴- مکمل ها نباید بوی نامطبوع بدهند .

۵- مقداری از مکمل را کف دست ریخته و کمی نمناک کنید تا چسبندگی فوق العاده ایجاد کرده و پودر با مالش دست به شکل گلوله گلوله درآید .

۶- چنانچه مقداری از پودر را در دهان بگذارید هر چه مقدار چسبندگی بیشتر باشد نشانه کیفیت بالای آن است .

۷- پودرهای وی ۱۰۰ درصد نباید شیرین باشند و فقط طعم دار هستند .

۸- اغلب شرکت‌های مطرح بر روی پلمپ درب قوطی‌ها آرم شرکت را درج می‌کنند و نبود این آرم ( نه همه شرکت‌ها ) احتمال تقلبی بودن مکمل می‌رود .

۹- پلمپ درب را از کناره‌ها با دست لمس کنید در صورت پلمپ بودن درب باید کاملا پلمپ محکم باشد و در مواردی هم بسیاری از مکمل‌هایی که مستقیم از کشورهای قاره آمریکا و اروپا وارد می‌شوند یا پلمپ کاغذی و بادی نداشته ویا پلمپ‌شان به خوبی پرس نشده است معمولا انواع قلبی در ایران را با چسب پلمپ می‌کنند .

پلمپ درب قوطی باید پلمپ بادی باشد و هنگام باز کردن پلمپ از کناره‌ها به راحتی از قوطی جدا نشود و دارای چسبندگی فوق العاده در کناره‌ها باشد باز هم این مورد در مورد همه مارک‌ها نیست و وجود آن هم دلیل بر تقلبی نبودن نیست .

۱۱- پلاستیک قوطی نباید از جنس شفاف باشد بلکه باید رنگ دار بوده و داخل قوطی و محتوی آن پیدا نباشد برای این منظور سر و ته قوطی را بررسی کنید .

۱۲- قوطی‌های دارای پلمپ زیپی باید به صورت یک دست پلمپ شده باشند و در قسمت پلمپ زدگی وجود نداشته باشد .

۱۳- هرگز وجود هالوگرام را نشانه اصل بودن کالا ندانید .

۱۴- مکمل‌های کیسه‌ای باید دارای کیسه چند لایه بوده و هیچ درزی نداشته باشند و کیسه‌های ان‌ها نیز از جنس کاغذی نباشد .

۱۵- قوطی‌ها و کیسه‌های کوچک با وزن زیاد مکمل اغلب تقلبی هستند به طور مثال دیده شده در قوطی‌های مرسوم یک کیلوگرمی به طور کامل پر شده و دارای وزن زیادی هستند

مکمل‌های کیسه‌ای دارای پلمپ و زیپ کشویی می‌باشند تا به سهولت مصرف شوند پس مکمل‌های کیسه‌ای را بدون زیپ کشویی ( درست در بالای کیسه و کمی پایین تر از پلمپ با لمس کردن برآمدگی حاصل از زیپ کشویی قابل لمس است ) خریداری نکنید .

۱۷- وزن مکمل باید دقیق باشد .

۱۸- پس از خرید هر نوع مکمل به سایت شرکت سازنده مراجعه کنید و نمونه فوق را با نمونه تولیدی شرکت مطابقت دهید همچنین سایت شرکت باید دارای آدرس و محل شرکت و تلفن و توضیحات لازم مربوط به هر مکمل باشد ( برخی شرکت‌ها محصولات جدید و یا نمونه‌های مشابه در دیگر وزن‌ها و کلیه محصولات خود را در سایتشان درج نمی‌کنند )

۱۹- طعم درج شده بر روی بسته را با طعم محتوی آن مطابقت دهید .

۲۰- قیمت مکمل را مقایسه کنید و معمولا این قیمت‌ها در سایت شرکت سازنده موجود است و اگر نبود در سایتهای فروشگاهی موجود است که با جستجو در اینترنت به آن‌ها دست می‌یابید به طور مثال مکملی که در خود کشور سازنده ۲۵ ؟؟؟؟ است نباید در داخل ایران ۱۵ ؟؟؟؟ باشد و این اختلاف قیمت نشان از تقلبی بودن کالاست .

افزایش ناگهانی وزن بدن و ایجاد پف پس از مصرف مکمل‌ها نشانه تقلبی بودن آن است به طوری که فرد پس از دو روز مصرف چندین کیلو اضافه کرده و صورت و بدن وی پف زیادی کرده است .

۲۲- اغلب مارک‌های معتبر موجود آرم شرکت را به صورت برجسته بر روی درب قوطی درج کرده‌اند .

راهنمای خرید مکمل اصلی(تشخیص مکمل بدن سازی)

مکمل‌های خود را در محلی که خریداری کرده اید باز کرده و تست کنید تا به محض رویت علایم فوق کالا را مرجوع کنید .

 

۲۳- تشخیص مکملهای چینی از نمونه اصل آن‌ها اغلب بسیار دشوار می‌باشد و تنها با کنار قرار دادن تعدادی از آن ها می‌توان پی به وجود اختلاف در نحوه بسته بندی و تقلبی بودن برد و یا استفاده از تجربه شخصی فرد .

۲۵- مکملهای سطلی موجود در بازار اغلب تقلبی و تولیدات زیر زمینی هستند در خرید آن‌ها نهایت دقت را به عمل آورید و نمونه خریداری شده را با نمونه موجود در سایت شرکت مطابقت دهید و بدانید که دیگر این مکمل‌های سطلی دارای درب‌های معمولی نیستند نمونه‌ آن‌ها را می‌توانید در تبلیغات نمایندگی‌های معتبر در هفته نامه‌ها و روزنامه‌ها و مجلات مشاهده کنید

مکملهای بدنسازی مکملهای رژیمی هستند که به‌طور معمول به‌وسیله بدنسازان و ورزشکاران استفاده می‌شوند. مکمل‌های بدنسازی استفاده می‌شوند تا جایگزین وعده‌های غذایی، منجر به افزایش وزن، تشدید فرآیند کاهش وزن یا بهبود اجراهای ورزشی شوند.

در این میان به صورت گسترده‌ای از ویتامین‌ها، پروتئین، اسیدآمینه‌های زنجیره‌ای، گلوتامین، اسیدهای چرب ضروری، محصولات جایگزین وعده‌های غذایی، کراتین، محصولات کاهش‌دهنده وزن و افزاینده‌های تستوسترون استفاده می‌شود. مکمل‌ها یا به صورت فرآورده‌های مجزا یا در فرم (ترکیبی از چند محصول) در بازار فروخته می‌شوند تا فواید مشترک‌شان را به شما هدیه کنند. ضمن اینکه بسیاری از مکمل‌های بدنسازی به‌وسیله عامه مردم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند، توجه داشته باشید که میزان استفاده و تعدد آن مسلماً تفاوت‌هایی در افراد بدنساز دارد.

بسیار کم در مکملها یافت می شوند. برای مثال ، اگر یک مکمل پروتئین خریداری کنید که حاوی کراتین و گلوتامین هم باشد، حتما به جدول مواد موجود در مکمل توجه کنید تا مقدار کراتین و گلوتامین موجود در آن را دقیقاً ارزیابی کنید. اگر قرار است روزانه تنها یک یا دو وعده از این مکمل استفاده کنید، باید حداقل در هر وعده ۵ گرم کراتین و گلوتامین در اختیار تان بگذارد در غیر اینصورت لازم است این دو ماده را بصورت مجزا مصرف کنید. بنابراین مقدار مواد اضافی موجود در مکملها یکی از فاکتورهای تعیین در مورد قیمت آنهاست .

مکملهایی را خریداری کنید که متناسب با اهداف شما باشند.

 وقتی قصد خرید ویتامینها و مینرالها را دارید، دز موجود در مکمل را با نیازهای کلیدی خود در بدنسازی مقایسه کنید ( ویتامین C و E ، کلسیم ، منیزیم ، روی وغیره ) و محصولی را خریداری کنید که با نیازهای شما بیشترین تناسب را داشته باشد به یاد بسپارید که مکملهای ویتامین کمی با هم تفاوت دارند، از آنجایی که برای اهداف خاص و پوشش دادن تقاضای مصرف کننده گان تهیه می شوند . برای مثال ، اغلب بدنسازان مرد نیازی به مولتی هایی که حاوی آهن بالایی هستند ندارند ، ولی در مقابل برای زنان مناسبند . در واقع برخیس مولتی ها ممکن است فاقد یک مینرال کلیدی باشند و در مقابل مقدار خیلی زیادی از مینرالی دیگر داشته باشند

از محصولاتی استفاده کنید که حتی المقدور به فروشنده گان آنها یا آنچه قرار است خریداری کنید مطمئن باشید . ضمناً تولید کننده گان مکمل از نظر قانونی موظفند آنچه را روی برچسب محصول خود ادعا می کنند اجرا کنند و محصول تولید شده تمام خصوصیات ذکر شده روی برچسب مکمل را دارا باشد . کمپانی های معتبر تولید مکمل بخوبی از این مسئله آگاهی دارند و تلاش می کنند تا تمام محصولاتشان با ادعاهای که در مورد تولیدات خود ذکر می کنند ، مطابقت داشته باشد . در واقع برایشان بسیار به صرفه تر است که خصوصیات واقعی را در مورد محصول خود ذکر کنند ، بجای اینکه بخواهند مشتریان را فریب دهند و ادعاهای دروغین داشته باشند . استفاده از محصولی که قبلاً نتایج مثبت آن را تجربه کرده اید راه مطمئنی است برای اینکه به پیشرفت خود ادامه دهید

نسبت به تبلیغات دروغین و محصولات بی کیفیت مراقب باشید .

 بخصوص در مورد مکمل های کراتین و پروتئین حساسیت بیشتری به خرج دهید . هرچند قیمت این محصولات به خاطر تولید انبوهشان تا حدودی کاهش یافته ولی محصولاتی که قیمت خیلی پایینی دارند ، قابل اطمینان نیستند . بعبارت بهتر یا باید در مورد اصل بودن محصول تردید کنید یا اینکه محصول مورد نظرتان فاقد کیفیت بالایی است و می تواند مشکلاتی را برایتان ایجاد کنند از سوء هاضمه گرفته تا عوارض دیگر .

اگر بدنسازی تازه کار هستید از مصرف یکباره چند مکمل به صورت همزمان خودداری کنید

، چون در چنین صورتی نمی توانید متوجه شوید که کدامیک برایتان موثر بوده و کدامیک بی اثر . در عوض کار خود را بایک یا دو مکمل پایه شروع کنید و به تدریج متناسب با اهدافتان بر مکمل های خود بیفزایید تا کاملاً متوجه شوید کدامیک برایتان مفید هستند و کدامیک ارزش هزینه کردن را ندارند و برایتان بی فایده اند

در نهایت کاملاً مراقب افراد سود جو باشید

و حتی المقدور از افرادی مکمل های خود را خریداری کنید که قابل اطمینان و معتبر باشند . مصرف هر مکمل تغلبی و غیر استانداردی می تواند آسیب های جبران ناپذیری برای سلامتی و کارایی ورزشی تان در پی داشته باشد

منبع:شرکت خارجی
https://www.quora.com

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!
باز کردن چت
سلام👋
چگونه می توانم کمک کنم؟